EST

Projekti "Kõik inimesed on väärtuslikud!" laiemaks eesmärgiks on ühiskonna sidususe suurendamine, erivajadustega noortele uute innovaatiliste võimaluste pakkumine ning julgustamine osalema aktiivselt igapäevaselt ühiskonna elus.

Projektiga soovime ühiskonda (sh. eriti noori) panna rohkem mõtlema sellele, et ka puuetega noortel on palju oskusi ja tuleks vaadata kaugemale, kui ainult puuet. Otseseks mõjuks on antud projektis osalevate noorte mõttemaailma muutumine - puudega noored näevad, et nad ka saavad asjadest osa võtta ning noored näevad, et puudega noored ei olegi nii palju teistsugused.

Antud projektiga soovime panna noori sh. erivajadustega noori ise aktiivselt ja loovalt kaasa rääkima ühiskonnas ning tähelepanu juhtima sellele, et ka erivajadustega inimesed on täisväärtuslikud kodanikud ja neid ei tohi eemale peletada vaid peaks kaasama erinevatesse tegevustesse ning ühiskonda kuna ka neil on omad oskused.

"Käesolev projekt on ellu viidud Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil ning selle projekti sisu ei pruugi tingimata kajastada Euroopa Ühenduse või Euroopa Noored Eesti büroo seisukohti ega hõlma nendepoolset vastutust"

print
Meeskonna ja projektijuhtimise koolitus

Meeskonna ja projektijuhtimise koolitusel tutvustame võimalusi kuidas läbi viia projekti, leida ressurssi (sh. erinevad rahastusvõimalused nagu Euroopa noored), luua meeskonda ja toimida meeskonnana.
Vastav koolitus on mõeldud eeskätt erivajadusega noortele aga ka noortele, kes soovivad kaasa aidata projekti läbi viimisele ning tunda õppida projektis osalevaid noori.

Osa võtma ootame kuni 25 noort. Ka tutvustame siinkohal vastavat projekti lähemalt ning paneme plaani paika sügiseks, et kes ja kuidas aitab projekti läbi viia, et saaks ka praktilist kogemust.

Kindlasti võta kaasa ka oma sõber, et antud koolitus oleks meeldejääv ;)

Aeg: 12.september 2012 kell 13:00-17:00

Koht: Haabersti Linnaosa Vaba Aja Keskus (Ehitajate tee 109A/2 III korrus - www.haabersti.ee)

Oodatud on kõik noored vanuses 15-25(30).

Noortele on koolitus TASUTA

Küsimuste korral aitavad:
Eilika - eilika . lukkonen [ät] gmail . com või Ragnar - ragnar [ät] meego . ee


Vaata siit koolituse kokkuvõtet ja materjaliIga projekt saab alguse Ideest.

Olgu see siis hea või mitte kõige parem idee aga kõige aluseks on siiski idee. Iga idee paneb peas käima erinevad protsessid, mis viivad selleni, et üks hetk tekib tahtmine asi teoks teha. Olenevalt ideest on soovitav kokku panna piisavalt suur meeskond, kes antud idee teoks teeks.

Meeskond peab olema motiveeritud.

Mida rohkem sa oma meeskonnaga kõiki projektiga seotud asju jagada ning neile võimalust annad kaasa lüüa seda enam tunnevad nad ennast osada meeskonnast. Kindlasti ära unusta meeskonna liikmeid kiita ning nende arvamust küsida ja sellega ka arvestada.

Idee peab läbi tegevuste ellu ärkama.

Selleks, et idee jõuaks oma õige vormini on vaja teha erinevaid tegevusi. On need siis seotud planeerimisega (eelarve, tegevuskava, riskid) või reaalsed tegevused (koosolekud, erinevad sündmused).

Selleks, et erivajadustega noorte seas tõsta planeerimise võimet ning oskuslikku ideede täideviimist viime läbi antud projekti põhjal kõigile soovijatele koolituse kus tutvustame lähemalt kuidas projekte läbi viia ning meeskonda kaasata ja motiveerida.

Kuna antud koolitus on pigem teooria ja arutelu ülesehitusega siis ootame kõiki osalejaid läbivalt pool aastat projektist tegemistest osa võtta, et ka ise käsi külge panna projekti tegemiste planeerimisele.

Kollane Maasikas Küsimused ja vastused: Ragnar Tammeleht - ragnar [ät] meego.ee