Jälgi meid:  Facebook
"Õhukitarri" mängimine on alistumine muusikale ilma mingisuguse reaalse instrumendita ning kus kõik inimesed on võrdsed olenemata nende rassist, soost, vanusest, sotsiaalsest staatusest ja seksuaalsest orientatsioonist. Mis toimus ...
Loe siit reegleid ja nippe ;)
Pilte Õhukitarri võistlustelt
2012 Eesti Meister Oulu MMil
2011 Eesti Meister Oulu MMil
2009-'10 Eesti Meister Oulu MMil

Blogi
 
Eesti parim õhukitarrist tahab saada maailma parimaks!
raadioelmar

Kolmapäeval 29.august käisime reporteri juures külas ning tehti paar võtet Andro esinemisest ja ka pikem intervjuu, millede põhjal reporter pani kokku järgneva klipi:

Õhukitarri mängimine tähendab kitarrimängu imiteerimist ilma pillita. Energiline õhku tinistamine tundub nii mõnegi jaoks totaka tõmblemisena. Tegemist on aga ometi alaga, milles seligitatakse lausa maailmameistreid. Maailma parimate õhukittarristide hulka kuulub ka eestlane, Vasalemma mees Andro Urb.

Vaata videot viite kaudu ;)


Ka helistas Raadio Elmar Androle 28.augustil 2012 ning uuris Soomes käigu ja õhukitarri mängimise kohta.
Kuula intervjuud siit:

29. 08. 2012
 
Õhukitarri Eesti Meister on maailma parima kavaga!

PRESSITEADE
Õhukitarri Eesti Meistrivõistlused
27. august 2012

Õhukitarri Eesti Meister on maailma parima kavaga!

Möödunud nädalavahetusel toimus Põhja Soomes Oulus õhukitarri Maailmameistrivõistlused. Eestlasi esindas Andro "The Void" Urb kes on kahekordne Eesti meister. Võistlused koosnesid kahest voorust, millest esimeses voorus pidi võistleja esitama enda poolt ette valmistatud 60 sekundilise loo koos lavashowga. "The Void" suutis oma suurepärase kavaga võita nii kohtunike kui ka publiku poolehoiu. Seda näitas ka avavooru punktitabel mida juhtis Eesti meister!

Teine voor nägi ette 10 parima võistleja improvisatsiooni korraldajate poolt valitud loo järgi. Antud lugu ei teadnud enne viimast vooru ei publik, võistlejad ega ka kohtunikud. Kahe vooru kokkuvõttes sai "The Void" neljanda koha. Kusjuures pronksist jäi puudu 0.1 ja võidust vaid 0.4 punkti.

"Oma esinemisega ja kogu sündmusega jäin ülimalt rahule. Ma proovisin teha midagi teistsugust, eriskummalist. Õnneks ei hirmutanud ma inimesi päris ära oma õudusfilmiliku etteastega - tundsin end pigem ühena rahva lemmikutest. Õhukitarri seltskond on paras kamp ülimalt armastusväärseid friike. Igati hullumeelne ja lahe seltskond!" sõnab "The Void" kelle võitlusvaimu peegeldab hästi järgnev pilt: Vaata pilti

"Õhukitarri" mängimine on alistumine muusikale ilma mingisuguse reaalse instrumendita, kus kõik inimesed on võrdsed olenemata sellest, kes nad on või kust nad tulevad. Õhukitarri võib mängida igaüks ning mis kõige parem - seda saab harrastada igal pool ja igal ajal, sest ei ole vaja kaasas kanda
suurt tehnikat. Piisab ainult muusikast, mis mängib sinu peas ning võidki õhukitarritamisega peale hakata! Korraldajate peamiseks sõnumiks on maailma rahu, sest kui sa hoiad käes õhukitarri ei saa hoida käes relva.

Lisainformatsioon:
Henri Riska
Tel: 58 026 523
E-post: henri [ät] meego.ee
www.meego.ee

28. 08. 2012
 
Aitäh Rollar - Tänu sinule on Eesti õhukitarril nüüd korralik LOGO!
airguitarest

Aega on läinud ja meistrid on vahetunud aga Eesti õhukitarri Meistrivõistlustel pole siiani korralikku logo olnud.

Selleks aga tuli meile appi ROLLAR (www.rollar.eu), kelle disainerid tegid esinduspildina kasutatud 2009 aasta meistri pildist korraliku LOGO.

Suur suur tänu .. ning nüüd kõik pöidlad pihku ... nädala aja pärast on meie mees Andro juba võistlustules ja eesmärk ainult üks .. sellele pullile Oulus punkt panna ning meistritiitel tuua koju ;)

PS! Kui sina sõidad Soome siis soovitame kasutada Viking Line'i kuna nende positiivne suhtumine ja põhjamaalalslik meeldiv teenindus on meie organisatsiooni täiesti ära võlunud ja tänu sellele alates eelmisest aastast kasutame ainult nende teenuseid ;)

15. 08. 2012
 
On see tont või mees aga tema tuli rahu tooma!
andro_2012

2012.aasta 15.-16.juunil toimunud Rabarock võõrustas ka see aasta Õhukitarri Eesti Meistrivõistlusi.

Meistrivõistluste läbi viimiseks ulatas abikäe ISIC Eesti, kes pani selleks puhuks püsti "ISIC tinistab Õhukitarri" telgi.


Seegi kord said kõik soovijad mõlemal festivali päeval proovile panna oma oskused õhukitarri laval ning lõpuks ka piisava julguse olemasolul astuda üles finaalis ehk Õhukitarri Eesti Meistrivõistlustel.


Iga lavale astuja julgus sai premeeritud: ISIC hambahügieeni pakiga, Orbit nätsude ning Saku Rockiga.

Peaauhinna selle aasta meistrile pani välja R-music, kes andis parimale õhukitarritajale täiesti uue Washburn'i elektrikitarri.

Täname kõiki laval oma õhukitarri mängimise oskust näidanuid ja soovime palju palju õnne 2012. aasta Õhukitarri Eesti meistrile Androle, kes kaitses see aasta oma eelmine aasta võidetud tiitlit ning tõestas publikule, et ka see kord on tema parim.

Eesti Meistrivõistlustel on igale finalistile antud 1 minuti aega teha oma välja valitud loo järgi kava, peale mida žürii valib välja kolm parimat, kes teevad korraldajate poolt välja valitud ja selle hetkeni salajas hoitud üllatusloo järgi kohapeal välja mõeldud kava. Seekordne üllatuslugu oli:

RAM JAM - Black Betty (vaata ja kuula siit lugu youtubes).

Suured kummardused ja tänusõnad ka meie toetajatele ISIC, Orbit ja Saku ning meie sõpradele RABAROCK JA R-MUSIC.

17. 06. 2012
 
ISICuga RABAROCKILE !
rabarock_2012

Eelmisel nädalal pani ISIC koostöös AirGuitarEST'iga oma uudiskirja lugejate vahel loosi kahe päevase festivali passi RABAROCKile.

Huvitaval kombel sellist tungi nagu oleks oodanud TASUTA festivalipassi vastu ei tulnud algul aga viimastel päevadel lisandus loosi päris mitmeid osalejaid.


Kokku võttis osa loosimisest 106 inimest ning vastavalt www.random.org suvalise numbri genereerimisele on meie võitja ...
õhukitarri soolo ja lisaks ka trummipõrin ... Kerly

PALJU ÕNNE SULLE ning sinuga võtame tänase päeva (12. juuni 2012) jooksul ühendust ;)

Aitäh kõigile loosis osalejatele ning hoidke silmad lahti, sest järgmises ISIC poolt korraldatud loosimises võid just sina olla võitja !

PS! Kel veel soov saada tasuta passi siis Rabarock loosib oma facebook lehel neid (www.facebook.com/rabarock) ning homme (kolmepäev 13.juuni) toimub Rotermanni keskuses tasuta kontsert "Rokkiv Rotermann" kus 1min õhukitarri mängimise eest saab parim endale ka tasuta passi RABAROCKILE !

12. 06. 2012
 
Meistrivõistlused on lähenemas !
ehitus_algas_536x298

Veel ainult paar päeva ning ongi käes Eesti jaoks väga tähtis päev - valitakse rahva ja žürii hääletusel Õhukitarri Eesti Meister Eesti parimal vabaõhufestivalil RABAROCK (Järvakandi, 15.-16.juuni).

Eesti Meister saab endale peaauhinnana koju viia R-music poolt välja pandud Washburn elektrikitarri ning koos Õhukitarri Eesti tiimiga läheb ta augusti lõpus maailmameistrivõistlustele Oulusse !

Rabarocki alal juba lavad ja telgid kerkivad ning meiegi oleme varsti seal kohal. Aga sinul on veel viimane võimalus võita õhukitarri viimane eelvoor ja saada endale tasuta Rabarocki kahe päeva pass - Rokkiv Rotermann!!!

--- --- ---

Väljavõte 08.06.2012 Rabarocki lehe uudisest:

Kümned rekkatäied lavade ja telkide konstruktsioone ning kilomeetrite kaupa piirdeaedasid ja elektrikaableid jõudsid eile Järvakanti, et Rabarock saaks järgmisel reedel külastajatele väravad õigeaegselt avada.

Rabarocki pealavaks läbi kaheksa aastase ajaloo on olnud Jäger lava, nii ka tänavu. Reedel kroonivad pealava Dub Fx & Flower Fairy Austraaliast ning ainsa eestimaise festivalikontserdi andev Ewert and The Two Dragons, laupäeval Inglise punkikoon The Stranglers ning Ameerika peorokkar Andrew W.K.

Pilt on lehelt www.rabarock.ee

09. 06. 2012
 
TUBORG Music esitleb: ROKKIV ROTERMANN
rokkivrotermann

... ja õhukitarr on kohal, et välja anda veel viimane Rabarocki pass parimale õhukitarrritajale !

Eesti kõige uuem ja rajum rokkiv/rolliv põlvkond!

TASUTA KONTSERT - Rotemanni kvartali väljakul 13.juunil !!!

Tulge vaatama ja kuulama seda kõige värskemat ja tooremat muusikat, mida Eestil pakkuda on! Draakonid ja jänesed, hoidke alt, sest need siin tulevad hirmsa hooga peale! Saate tasuta ja juba nüüd näha bände, kes on paari aasta pärast Rabarocki ja maailmalavadel suured tegijad!

19.00 Sibyl Vane
20.00 The Nymph
21.00 The Blinking Lights
22.00 Elephants from Neptune

Kohapeal toimub publiku lemmiku valimine ja kõige parem bänd saab nänni ürituse toetajatelt: Tuborg, Rabarock, restoran Platz jne.

Kell 23.00 jätkub pidu klubis Korter.
Laval MIMICRY ja Ivar Martin (Ennu Ratas)
Klubi pilet 5 EUR.

Lisainfot loe viitelt !

06. 06. 2012
 
Elagu "Projekt 326" !!!

Rock Festival "Projekt 326" seks korraks läbi kuid jääme ootama juba uut ... see aura ja esinejad olid supper - paar meie tehtud pilti leiab allpool olevalt "viite lingilt" :)

Palju õnne ka õhukitarriga endale Rabarock 2012 festivali passi võitnud Reigo ja Laura ning soovime jõudu pubile "Von Glehn" kuhu meie lähme kindlasti varsti sööma ;)

Kohtume kõigi õhukitarritajatega juba Rabarockil !!!

04. 06. 2012
 
Õhukitarri eelvoor rockfestivalil "PROJEKT 326"
flaier3_300x121

Kutsume teid kõiki osa võtma ning oma toetust avaldama legendaarsele klubiteaterkino saalile. Nimelt toimub 2.-3.juuni Nõmmel pubi Von Glehn sisehoovis kus saab kuulata eesti tipp bände ning nautida sööki ja jooki. Lisaks kõigele on nüüd julgematel ka võimalik astuda lavale, mängida natukene õhukitarri ning auhinnaks saada festivali Rabarock passi!

ÜRITUSEST :

MIS TOIMUB?

Toimub Rockfestival, kus esinevad erinevaid muusikastiile viljelevad artistid ja ansamblid. Mürtsu igale maitsele.

KELLELE SUUNATUD?

Üritus on suunatud kõigile muusika sõpradele ja peamiselt nendele, kes on selle poolt, et Nõmme saaks endale kino-,teatri- ja kontserdisaali.

MIKS PROJEKT 326?

Saal asub aadressil Pärnu mnt. 326. Kunagi oli seal kino "Victoria Palace" hiljem kino "Võit" ja rockiklubi "Klubi 326″. Viimased 15 aastat on saal kasutuseta ja näruses seisus.

JA SELLES SAALIS TOIMUBKI?

Kahjuks ei. Saal ei saanud esialgu kasutusluba. Festival toimub 326 sisehoovis vabaõhulaval. Festival on heategevuslik.

MIS MÕTTES HEATEGEVUSLIK?

Bändid ja solistid esinemise eest raha ei küsi (Sügav kummardus korraldajate poolt). Kogu piletitelt saadav tulu läheb saali taastamise fondi.

2. - 3. juuni 2012
A J A K A V A

laupäev, 2. juuni 2012
12:00 - 15:00 DJ + päevajuht Andres Raid
15:00 - 15:40 Uuno Kaupmees
16:00 - 16:40 Taavi Peterson & Peacemaker
17:00 - 17:40 Sibyl Vane
18:00 - 18:40 Punkentsefaliit
19:00 - 19:40 Belka & 3 põrsakest
20:00 - 20:40 Tuberkuloited
21:00 - 21:40 Vennaskond

pühapäev, 3. juuni 2012
12:00 - 15:00 DJ + päevajuht
15:00 - 15:40 Reet Linna
16:00 - 16:40 Erich Krieger & Are Jaama
17:00 - 17:40 Viljo Tamm
18:00 - 18:40 Riho Sibul + Jaak Tuksam + Peeter Brambat
19:00 - 19:40 Kolumbus Kris & Jan Uuspõld
20:00 - 20:40 Sõpruse Puiestee
21:00 - 21:40 Compromise Blue

29. 05. 2012
 
Õhukitarri peaauhinnaks "WASHBURN" elektrikitarr!
rmusic_logo_pealeht4Vaikus paitab kõrva seni kuni mõistus ei hakka kaduma !

Jah aega on mõõdas viimasest postitusest aga Õhukitarr elab Eestis edasi ning eestlaste teadlikkus ja aktiivsus kasvab !

Juba veel sel kuul jõuab õhukitarr "Ringvaate" saatesse (28.mai kell 19:00 ETV) ning uuel kuul on Õhukitarri Eesti Meistrivõistluste lõppvõistlus Rabarockil, Järvakandis (15.-16.juuni) ISIC Õhukitarri laval.

See aasta saab Õhukitarri Eesti Meister endale R-music (www.muusikariistad.ee) poolt peaauhinnaks "WASHBURN" elektrikitarri !!!

Kindlasti hoia silm peal siin lehel ning vaata kus toimuvad veel mõned eelvoorud (varsti jõuab info lehele) - tule lavale, mängi õhukitarri ja parima õhukitarri eest saad Rabarock Festivali Passi koos kutsega Õhukitarri Eesti Meistrivõistluste lavale ;)

25. 05. 2012
 
ROCKIME TÄIEGA !!!
sakurock

Kõige uuema kinnitatud info kohaselt Õhukitarriga rokime eelvoorudes ja RABAROCKIL Saku ROCKiga !!!

Ka tuleb Eesti õllede lipulaev kaasa Õhukitarri Maailmameistrivõistlustele Soome, Oulusse 22.-24. august 2012 ;)

www.rock.ee | www.rabarock.ee

24. 05. 2012
 
Tudengid Rabarockile

Tallinna Tudengipäevade raames toimus ametlik Tudengi Õhukitarri võistlus, mille võitjaks sai Aleksander, kes pääses Õhukitarri Eesti Meistrivõistlustele Rabarockile.

Ka toimus Peda Folgil väikestviisi õhukitarri koolitus, mille käigus andsime parimale õhukitarritajale pääsme Rabarockile. Palju õnne Agnes.

Ootame kõiki teisi õhukitarritajaid Rabarockile ISIC Õhukitarri lavale kus anname välja väga häid auhindu ;)

12. 05. 2012
 
Tudengid Õhukitarrima !
andro
Tallinnas toimub tudengitele mõeldud õhukitarri eelvoor 9.mail (kolmapäeval) kella 21st Vabaduse väljaku telgis.

Tule sinagi ning anna endast parim - auhinnaks pääse Õhukitarri Eesti Meistrivõistlustele 15.-16. juuni Rabarockil !

Osale Tallinna Tudengipäevadel ka "Peda Folgil" või tudengipäevade "Lõpupeol" ning hoia silmad lahti kell 00:30 paiku ning ka sina võid võita Rabarocki passi ;)


Rabarock 2012 - 15.-16.juuni 2012, Järvakandis - www.rabarock.ee .
09. 05. 2012
 
Head uut Draakoni aastat !

Uuel aastal uue hooga...

Kuna Meie korraldame juba kolmandat korda Õhukitarri Eesti Meistrivõistlusi otsustasime, et on aeg anda ühiskonnale rohkem tagasi.

Üle maailma on õhukitarri põhimõtteks "Make Air Not War" ning meie otsustasime rikastada seda sõnumiga "Kõik inimesed on väärtuslikud!".

Sellega seoses oleme kaasanud oma tegemistesse Eesti puuetega inimeste koja ( www.epikoda.ee ) ning aitame oma tuludega puuetega noortel, üle Eesti, võtta osa ning viia täide oma ideid, mis neile huvi pakuvad. Olgu selleks siis Ahhaa keskuse / teatri külastus, laagri / rabamatka korraldus, ujuma / õhupalliga lendama minek või hoopis loomaaia külastus Aleksei Turovski juhendamisel.

Tule sinagi Õhukitarri mängima ja näita, et ka sina väärtustad kõiki inimesi!

Kindlasti ootame ka väikeseid abilisi ehk ettevõtteid appi, et pakkuda puuetega noortele positiivset ning huvitavat tegemist!

24. 01. 2012
 
Tahad ka oma ettevõttega rokkida ja aidata kaasa õhukitarrile. Võta ühendust ragnar [ät] meego.ee

"WASHBURN" elektrikitarri
annab peaauhinnaks
R-music

ISIC