Reeglid ja nipid

Oled tohutult heal kontserdil. Muusika on täiuslik ning rahvas möirgab kaasa ja raiub pead. Sinul aga hakkavad sõrmed muusika rütmis liikuma, üritades alateadlikult tabada erinevaid kitarri riffe. See muutub kiiremaks ja peagi avastad, et su käed liiguvad kitarri soolode ajal üles alla.

Ja järsku oledki sina laval ning kõikide silmapaaride vaateväljas kuna sina oledki selle õhtu staar! Jah, sina mängid muusikat teistele ja ei tulnud kontserti kuulama. Sinu käte vahel on kitarr, mis teeb kauneimat heli ning kõik sulavad sinu soolode käes.

Niisama järsku, kui sinu kätte sai kitarr ning sina lavale, saab otsa ka mängiv muusika ja oh häda tuleb välja, et oled ikkagi külaline kontserdil. Kuid see eelmine tunne.. nii soe.. nii tahetud.. nii rokkiv.. see ei kao ning kõik järgmised lood püüad veel paremini kaasa mängida, kuid mitte ainult vähestele lubatud kitarri vaid kõigile lubatud ja selget ÕHUKITARRI !

JAH see on lihtne - pane lugu mängima ja liiguta käsi nii kuidas sulle tundub, et peaks kitarri peal liigutama ja oledki õhukitarrist!
Lisa veel väike liikumine ja kostüüm ning sina võidki olla EESTI MEISTER!

Kas oled kunagi tundnud mõnel väga heal kontserdil sõrmedes nihelust, et tahaks nagu ise olla laval ja näidata kuidas peaks mängima kitarri ning showd tegema?

Võta sõpsid kaasa ning tule lõbutse Õhukitarri Eesti Meistrivõistlustel RABAROCK-il www.rabarock.ee !"Õhukitarri" mängimine on alistumine muusikale ilma mingisuguse reaalse instrumendita ning kus kõik inimesed on võrdsed olenemate nende rassist, soost, vanusest, sotsiaalsest staatusest ja seksuaalsest orientatsioonist.

Seega õhukitarri saab mängida igaüks ning mis kõige parem - seda saab harrastada igal pool ja iga kell kuna ei ole vaja kaasas tassida mitte mingit suurt tehnikat. Piisab ainult muusikast, mis mängiks sinu peas ning võidki õhukitarritamisega peale hakata!

Küll jah eks ta loovam tuleb kui mängib muusika kõrvus (kõrvaklappides) ning kõige lahedam siis kui olla laval räigelt rokkiva ja valju muusika saatel mitme tuhande inimese ees !

Kui see on midagi sinu maitsele siis võta ühendust meiega aadressil ragnar [ät] meego.ee

Korraldaja

Eesti õhukitarri meistrivõistluste ametlik korraldaja on MTÜ Kollane Maasikas, kellel on ainuõigus viia Maailmameistrivõistlustele Eesti Meister Õhukitarris.


Reeglid

Eesti Meistrivõistlused õhukitarris järgib Air Guitar World Championships reegleid:

 • Nähtamatu instrument:
  • Seade peab olema nähtamatu ehk õhust;
  • Võistleja peab kasutaja elektri- või akustilist kitarri - teised insturmendid on keelatud;


 • Võistluse programm:
  • Iga kord mängitakse kahte kuni 1 minut (60 sek.) pikka laulu:
   • 1.voor (vabastiil) : vabalt valitud laul, mis võib olla kokku miksitud. Laul peab olema cd-l mida mängivad kõik cd-mängijad;
   • 2.voor (kohustuslik) : laul, mis antakse korraldajate poolt teada paar minutit enne kohustuslikku vooru;


 • Lisainfo:
  • Personaalne fännklubi on lubatud lausa kohustuslik, kuid peavad lavalt lahkuma enne vooru laulu algust;
  • Back-up ansamblid (õhu-või reaalsed) ei ole lubatud;
  • Ei ole kohustuslikku riietusmisstiili - mida säravam seda parem, kuid keelatud on reaalsed muusikainstrumendid;Nipid

Sitemap
© MTÜ Kollane Maasikas